Naujienos. Patarimai

0

Į kaimyninį Kynžvarto kurortą, esantį už 5 km nuo Marianske Laznės, galima nužingsniuoti pėsčiomis arba ramiai nudardėti kemperiu. Kemperių nuoma šiuose regionuose itin praverčia. Kynžvartas – tai populiarus vaikų kurortas.

Po Napoleono karų Kynžvartas tapo Austrijos kanclerio K. Meternicho privačia nuosavybe. 1833-39 m. Meternichui buvo pastatyti neoklasikiniai rūmai. Jų restauruotoje dalyje įkurtas muziejus.

Važiuojant iš Marianske Laznių už 15 km pasiekiamas Tepla. 1193 m. čia buvo įkurtas vienas seniausių Čekijoje premonstratų vienuolynas. Išlikusi romaninė XII a. bažnyčia (per­statyta XVII a.). 70 tūkstančių tomų retų knygų ir rankraščių biblioteką leidžiama lankyti turistinėms grupėms.

Srities šiaurės vakaruose netoli Vokietijos sienos yra dar vie­nas žinomas kurortas – Františkovy Laznės. Tų vietų gydomieji šaltiniai buvo aprašyti dar viduramžiais. XVI a. juos tyrinėjo garsus gydytojas Paracelsas. 1793 m. Austrijos mo­narcho Pranciškaus I įsakymu pradėti statyti kurorto pastatai. Išvesti į paviršių 24 mineralinių vandenų šaltiniai. Ku­rorte gydomos širdies, sąnarių ir ginekologinės ligos.

Kurortinis gyvenimas sukasi apie kolonadą ir įvairiose vieto­se trykštančius mineralinių vandenų šaltinius. Garsiausi kurorto pastatai iškilo XIX a. Tai teatras, sanatorijos, vilos, empirinio stiliaus Šv. Kryžiaus bažnyčia, muziejus.

Už 3 km nuo kurorto – 503 m aukščio vulkaninės kilmės kalnas, jauniausias vulkanas Čekijoje.