Naujienos. Patarimai

0

Didžiausias Čekijos kurortas – Karlovy Varai (Karlovy Vary) įsikūręs Teplos ir Ohžės upių santakoje, 84 km nuo Pilzeno ir 135 km nuo Prahos. Tai ne tik kurortas, bet ir pramonės centras. Beveik 200 metų čia gaminamas garsusis likeris „Becherovka”, išleidžiami meniniai čekų stiklo gaminiai. Karlovy Varuose paga­mintos turbinos mažoms hidroelektrinėms naudojamos ir Lietu­voje.

Vietiniai gidai Karlovy Varų istoriją pradeda nuo imperato­riaus Karolio IV laikų. Medžiodamas Teplos pakrantėse, jis pašo­vė elnią. Sužeistas žvėris įlipo į karštą šaltinį ir kaipmat išgijo. Karolis IV 1350 m. įkūrė čia miestą. Kurortinis gydymas prasidėjo XV a. Gydomos virškinamojo trakto ligos, medžiagų apy­kaitos sutrikimai. Gydymui naudojamas 12 karštų šaltinių (nuo 42 iki 72 laipsnių) mineralinis vanduo. O pasveikus – dar ir tryliktasis šaltinis – „Becherovka”.

Kurorto centrinė dalis tęsiasi Teplos upės pakrantėmis. Čia išsidėsčiusios sanatorijos, suvenyrų parduotuvės, viešbučiai. Ne­pamirškite nusipirkti keraminį puoduką su vamzdeliu, iš kurio gersite įvairių šaltinių mineralinį vandenį.

Virš „Thermal” viešbučio yra atviras plaukimo baseinas su karštu mineralinio šaltinio vandeniu. Baseinas ypač patinka moksleivių grupėms.

Kurorto centre yra net trys kolonados. Tarp XIX a. pastatų maloniai nustebina grakšti barokinė XVI-XVIII a. Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia. Nuo bažnyčios prasideda 2 lygiagrečios elegantiškos prekybinės gatvės Stara louka ir Nova louka. Pusiaukelėje – miesto teatras.

Gatvių gale – Karlovy Varų muziejus, pasakojantis kurorto istoriją. Netoliese – meno galerija, kur eksponuojamas XX a. čekų menas. Šalia galerijos – kurorto kazino, į kurį įleidžiami piliečiai, sulaukę 21 metų. Nuo „Grand Hotel Pupp” viešbučio galima funikulieriumi pasikelti į vieną iš apžvalgos aikšte­lių, galite lipti laiptais iki Petro I memorialo ir „Jeleni skok” restorano. Čia galite nebrangiai pavalgyti, pa­sigrožėti kurorto panorama. Nuostabus reginys!

Turtingas kurorto kultūrinis gyvenimas. Miestas turi vieną seniausių Europoje simfoninių orkestrų (įkurtas 1835 m.). Mieste ne­trūksta teniso ir golfo aikštelių. Kasmet rugpjūčio mėnesį vyksta tarptautiniai jaunųjų atlikėjų festivaliai. Tačiau plačiausiai žino­mi Karlovy Varų tarptautiniai kino festivaliai. Juose yra dalyvavę ir skynę laurus ir lietuviški filmai.

Aktyvaus poilsio mėgėjams pažymėti pėsčiųjų pasivaikščiojimo takai. 3,5 km trasa vingiuoja vaizdingomis Ohžės upės pakrantėmis granitinių uolų link. O visos pasivaikščiojimo trasos šiame kurortiniame mieste sudaro tik… 130 km, t.t. tiek, kiek nuo Prahos iki Karlovy Varų. Tad keliaujant Čekijoje Jums pasitarnaus ne tik kemperių nuoma Vilniuje, bet ir fiziniam krūviui paruoštos kojos bei patogūs batai.