Naujienos. Patarimai

0

Italija – puiki vieta kelionei turistiniais automobiliais. Kemperiais greitai ir patogiai įveikiamas didelis atstumas, maža to, visada yra galimybė sustoti, pasimėgauti gražiais vaizdais, aplankyti suplanuotus objektus, patirti naujų įspūdžių, nevaržomai ir savarankiškai planuojant laiką bei kelionės eigą. Besidomintiems kemperių nuoma Vilniuje, Panevėžyje ar kituose Lietuvos miestuose, informacija pateikiama čia.

Kalbant apie įspūdžius Italijoje – jų apstu. Italija – tai šalis, besidriekianti daugiau nei tūkstantį kilometrų nuo šiaurinių Alpių iki pietinėje Italijoje esančio Viduržemio jūros kranto, talpinanti beveik 58 milijonus gyventojų ir galybę turistų. Italiją puošia didingi Alpės ir Apeninų kalnai, Po lyguma, saulėtos Viduržemio jūros pakrantės ir salos. Tai šalis, kurioje lankytinų vietų skaičius, ko gero, vienas didžiausių pasaulyje, o  meninis ir kultūrinis Italijos palikimas neišsemiamas akimis ir siela. Ką ir bekalbėti apie maistą, madą ir futbolą – šventą Italijos nacionalinių pasididžiavimų trejybę, kurią paragauti/išvysti/pajusti bent kartą gyvenime – būtina.

Ką gi verta žinoti, ruošiantis kelionei į Pietų Italiją?

      Be kemperių Pietų Italiją galima pasiekti ir lėktuvais. Vykdomi skrydžiai į Romą, Neapolį ir Palermą. Susisiekimas šiame regione gana prastas, lyginant su šiaurine Italijos dalimi, ypač krašto gilumoje. Tačiau pakrantės keliai tarp pagrindinių regiono centrų – Romos ir Neapolio – yra puikūs. Greičiausiai visą Apeninų pusiasalį apvažiuoti ir pamatyti galima dviem greitkeliais, kuriais labai dažnu atveju keliaujama kemperiais. Į sostinę Romą greitkeliu galima nukeliauti iš Neapolio, Florencijos ir Pescaros. Visi keliai sueina į miesto žiedinį kelią – Grande Raccordo Anulare.

      Lankomiausi Italijos miestai – sostinė Roma, išsiskirianti istoriniais paminklais, įspūdinga architektūra ir unikaliais muziejais, Venecija, arba kitaip – unikalus ir nepaprastai gražus miestas ant vandens, kuriame akys kliūva už gausybės muziejų ir galerijų, bažnyčių bei plaukiojančių gondolų. Taip pat turistų mėgiami Florencijos, Neapolio, Milano miestai, kuriuose įprastai ragaujamas nepaprastai skanus tradicinis maistas, stebimos naujausios mados tendencijos, lankomi unikalūs krašto objektai.

      Planuojant kelionę, svarbu nepamiršti, kad istorinės Italijos vietos – labai populiarūs turistiniai objektai. Venecija, Roma, Florencija nuo pavasario iki rudens vidurio itin lankomos turistų, todėl viešbutį reikėtų užsisakyti gerokai iš anksto. Žinoma, jei keliaujate kemperiu, ši problema atkrenta. Rugpjūtį miestuose žmonių kiek mažiau, nes vietiniai Italijos gyventojai nuo karščio bėga kur kitur atostogauti. Velykų laikotarpiu turistai užplūsta Romą, o žiemos viduryje, per karnavalą, Venecijos gyventojų skaičius išauga tris kartus. Pajūrio poilsiautojų daugiausiai liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Ne mažiau karšta dažnai būna ir birželį ar rugsėjį, nors tuo metu žmonių gerokai mažiau.

      Slidinėjimo sezonas Italijoje – nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Daugumą Italijos įžymių lankytinų objektų galima išvysti ištisus metus, nebent tai valstybinių švenčių diena. Dažnai objektai nepasiekiami ir du kiekvieno mėnesio pirmadienius.

      Kemperių nuomos kaina priklauso nuo sezono. Jas pasižiūrėti galite čia. Dažniausiai keliaujama šiltuoju metų sezonu, tačiau tiek ankstyvas pavasaris, tiek ruduo puikiai tinka išvykoms kemperiais, juolab, kad kemperio nuomos kaina tokiu metu gerokai mažesnė nei vasarą.