Naujienos. Patarimai

0

Kaip, kada ir su kuo keliauti – kiekvieno keliaujančiojo asmeninis pasirinkimas. Itin dažnai į pasirinktą pasaulio vietą keliaujama autobusais ar lėtuvais. Tačiau kartais norisi išmėginti naujus dalykus, naujus keliavimo būdus. Vienas jų – keliauti kemperiais arba traukiniais. Trumpai apžvelgsime kelionių lėktuvais, kemperiais ar traukiniais privalumus bei trūkumus.

Kelionės lėktuvais

Saugumas. Lėktuvas – tai pati saugiausia transporto priemonė. Keliaujant lėktuvu, kur kas sumažėja nelaimingo nutikimo tikimybė.

Ilga įžanga. Ilga kelionės įžanga – gausybė patikrinimų oro uoste, dokumentų ieškojimas ir varginantys vaikščiojimai didelėse salėse – ne visiems asocijuojasi su smagia kelione. Neretai į lėktuvą įsėdama jaučiantis mieguistam ir pavargusiam.

Greitis. Skrendant lėktuvu, savo kelionės tikslą pasieksite labai greitai. Kita vertus, greitai pasiekę tikslą, Jūs neturite galimybės pasimėgauti pačia kelione. Na, nebent Jums pakanka nepaprasto grožio vaizdų, regimų pro lėktuvo langą aukštai virš debesų.

Kemperių nuoma

Komfortas. Kemperiuose yra viskas, ko Jums gali prireikti patogiai kelionei. Kemperio nuoma išskirtinė tuo, kad keliaudami turite galimybę mėgautis savo pagamintu maistu, dušu, ilgu miegu patogiose lovose.

Daug galimybių. Keliaudami kemperiais, galite improvizuoti: bet kurią minutę galite sustoti, pasimėgauti gražiu kraštovaizdžiu, surengti pikniką ar nakvoti po žvaigždėtu dangumi. Patys derinate ir maršrutą, ir laiką. Kita vertus, tiems, kurie mėgsta keliones „viskas įskaičiuota“ ir nenori pernelyg sukti galvos planuojant kelionę, keliauti kemperiais gali būti pernelyg sudėtinga ir nepatogu.

Artimieji. Kemperiai – itin erdvūs ir talpina visus šeimos narius bei artimiausius draugus. Kelionių kemperiais metu ne tik gerai leidžiamas laikas, bet ir kuriamas ypatingesnis, artimesnis ryšys su svarbiausiais žmonėmis.

Kelionės traukiniais

Bagažas. Keliaudami traukiniais, galite pasiimti nemažai daiktų. Tačiau jei išlipus iš traukinio teks visą mantą gabenti pačiam, gali kilti keblumų.

Ramybė. Ritmingas dundesys ir tyliai sėdintys ar snaudžiantys keleiviai užtikrina ramią kelionę. Jos metu turite galimybę atlikti įvairius darbus, susikaupti ar kitaip išnaudoti laiką iki kelionės tikslo. Keliaudami traukiniu, galite mėgautis gražiausiais vaizdais, kurių važiuodami automobiliu, autobusu ar skrisdami lėktuvu neišvysite.

Ekonomiškumas. Keliauti traukiniais apsimoka ir finansine prasme. Palyginus kelionių autobusais, lėktuvais bei traukiniais kainas, tai pats praktiškiausias būdas keliauti.