Naujienos. Patarimai

Tiems, kurie turi gyvūnų, kelionės dažnai tampa skausminga tema: tenka gerai pasvarstyti, kur, kaip ir kieno globoje palikti savo mylimą augintinį, arba – dar blogiau – visai nekeliauti. Tačiau laikui bėgant vis daugiau žmonių ima keliauti kartu su gyvūnais. Šeimininkams nebereikia užkrauti rūpesčio kaimynams ar draugams, nes atrandami vis patogesni būdai keliauti drauge su savo augintiniais. Vienas jų – kemperių nuoma. Šįkart pateikiame jums keletą patarimų, padėsiančių pasiruošti sklandžiai kelionei su savo mylimu augintiniu.

Atlikite bandomąjį važiavimą. Įsodinkite savo augintinį į transporto priemonę ir apvažiuokite savąją gyvenvietę. Kaip reaguoja jūsų augintinis? Jei jis nejaučia didelio nerimo, jo nepykina, tikėtina, jog ir ilgoje kelionėje gyvūnas jausis gerai.

Pasirūpinkite savo ir savo augintinio saugumu. Nemažai eismo įvykių įvyksta dėl transporto priemonėse laisvai judančių ir besiblaškančių gyvūnų. Saugumui užtikrinti įsigykite kelioninį pavadėlį, specialų kelioninį krepšį ar sėdynę. Taip pat neleiskite savo gyvūnui iškišti galvos pro langą. Taip, tai didžiulė pramoga jūsų augintiniui, tačiau dėl šių pramogų neretai šunims nustatomi ausų pažeidimai ir kvėpavimo takų infekcijos.

Grynas oras – būtinas ir jums, ir jūsų augintiniui. Nepamirškite dažnai stabtelti ir drauge su geriausiu kompanionu pakvėpuoti grynu oru. Jokiu būdu nepalikite gyvūno vieno uždaryto transporto priemonėje – ypač vasarą. Šiltuoju metų laiku transporto priemonės prikaista per neįtikėtinai trumpą laiką – tai gali baigtis gyvūno mirtimi. Reguliariai girdykite augintinį.

Jei keliaujate ne kemperiu, pasirūpinkite tinkama nakvyne savo gyvūnui. Su gyvūnais įleidžiama tik į nedaugelį viešbučių, todėl tai apsvarstykite dar iki kelionės.

Nepamirškite savo augintinio dokumentų ir skiepų paso.

Pasikonsultuokite su savo augintinio gydytoju veterinaru – jis turės naudingų patarimų, kaip nuraminti gyvūną stresinėje situacijoje, galbūt pasiūlys vežtis tam tikrų vaistų, kurių gali prireikti kelionėje.

Būtinai uždėkite savo augintiniui apykaklę su savo kontaktiniu telefono numeriu ir adresu.