Naujienos. Patarimai

0

Mėgstantiems keliones, nesvarbu – tolimas ar artimas, kemperiu ar autobusu, pažintines ar poilsines, svarbiausia patirti naujų išgyvenimų, numalšinti nuotykių, neregėtų vaizdų, negirdėtų garsų alkį. Kad kelionė būtų sklandi, tikri keliautojai puikiai išmano visas kelionių subtilybes, žino, į ką atkreipti dėmesį, kuo pasidomėti, ko geriau vengti ir pan. Šiame straipsnyje mes patarsime dar nepatyrusiems keliautojams, besiruošiantiems netrukus ištirti svečias žemes.

Pirmasis patarimas: būkite lankstūs. Lankstumas kelionėje – tai galimybė laisvai planuoti savo dieną, nevaržomai judėti, ypatingai neskaičiuoti savo laiko. Šiuo atveju kemperių nuoma yra nepamainomas keliavimo būdas. Jums nebereikia sukti galvos dėl transporto, vietos nakvynei, Jūs nuo nieko nepriklausote  – esate savo laiko ir kelionės maršruto vienvaldžiai planuotojai. Maža to, tai pakankamai ekonomiškas keliavimo būdas, ypač rudenį ar ankstyvą pavasarį, kai kemperio nuomos kaina – kur kas mažesnė nei šiltojo sezono metu.

Parenkite pirminį planą. Dažnai kelionės metu pirminės idėjos ir norai užsimiršta, todėl geriausia visas mintis išdėstyti ant lapo. Šiuo planu naudojantis, galite pasiekti daugiau užsibrėžtų kelionės tikslų. Pirminis kelionės planas sumažina tikimybę nuklysti ar sugaišti laiko ten, kur neplanavote, ir primena, kaipgi nuosekliai pasiekti Jūsų užmojus.

Vežkitės miegmaišį. Nesvarbu, kokį keliavimo būdą pasirinkote, kelionėje galite nutikti daugybė neplanuotų dalykų, todėl miegmaišis Jums pravers bet kuriais atvejais. Tai ir jaukus patalas nakvynei, ir puiki priemonė sušilti.

Turėkite su savimi paso kopiją. Pasas – dokumentas, be kurio keliauti užsienyje beveik neįmanoma. Pametus pasą, patiriamas didelis stresas ir kelionės planai gali visai žlugti. Tad paso kopija Jums vienaip ar kitaip gali pasitarnauti keliaujant už mūsų šalies ribų.

Pasidomėkite vietomis, kurias lankysite. Labai gerai, jei prieš kelionę surenkama kaip įmanoma daugiau informacijos apie kraštą–kelionės tikslą. Svarbu ne tik pasižymėti lankytinas vietas, bet ir pasidomėti vietine valiuta, kainomis, transporto galimybėmis, nakvynės vietomis, gyventojų būdo ypatybėmis. Šaunu, jei išmoksite bent kelias svarbiausias frazes vietine kalba – jos ypatingai praverčia pietiniuose kraštuose, kur anglų kalba nėra tokia populiari.

Turėkite geriamojo vandens. Visos kelionės metu turite būti apsirūpinę geriamuoju vandeniu. Ypač jei keliaujate į šiltus kraštus. Vartodami daug skysčių, išvengsite dehidratacijos ir silpnumo pojūčio. Daug vandens vartokite tiek keliaudami dviračiais, tiek autobusais, tiek lėktuvais – vanduo netgi padeda palaikyti gerą organizmo paros ritmą prakeliavus keletą laiko juostų. Keliaudami kemperiu, vandens vartosite iki soties – turistiniuose automobiliuose yra geriamojo vandens bakai, įmontuoti ir vandens šildytuvai.

Jei keliaujate kemperiu ir norite kaip įmanoma sklandesnės kelionės, būtinai iš anksto pasidomėkite apie specialias panaudoto vandens išpylimo vietas, įkrovimo stoteles, kemperių stovėjimo aikšteles, parkingus.